Konečně jsme se viděli

V úterý 9. března 2021 jsme zahájili čtvrtý semestr společným setkáním dětí ze všech divadelních kroužků. Lekcí pro 56 účastníků provázel ředitel Post Bellum, Mikuláš Kroupa, který představil rozhlas jako médium, které pracuje s fantazií a posluchače zušlechťuje.

Divadelní kroužky se totiž v této situaci vydávají na cestu audio světem a pamětnické příběhy budou vyprávět formou rozhlasových her a podcastů. Jak by to mohlo vypadat, ukázala účastníkům umělecká vedoucí Divadla Paměti národa, režisérka Tamara Pomoriški. Všechny zúčastněné zapojila do zpracování příběhu Zuzany Marešové (1939),  která odjela před vypuknutím války do Anglie jako jedno z Wintonových dětí.

Pracovat s 56 herci najednou byl nelehký úkol. Zvlášť, když se nemohou sejít! Přesto se nakonec podařilo, aby si všichni účastníci zahráli ve hře na toto téma a zamysleli se nad její zvukovou stránkou. Každý kroužek se nyní vydá vlastní cestou, vybere si téma, dostane se mu pomoci s technickou stránkou a my se budeme těšit na jejich nápady.