Ateliér 3D

Adresa:
Ateliér 3D při Jihočeském divadle, Dr. Stejskala 424/19, 370 01, České Budějovice

  • pondělí 17:30–19:00

Pod vedením:
Martin Dobíšek

  • Kurzovné: 1700 Kč
  • Martin Dobíšek - herec Malého divadla při Jihočeském divadle v ČB, divadelní lektor Jihočeského divadla, Zdravotní klaun, otec dvou malých holčiček

Divadelní kroužek pokračuje distanční formou. S dětmi se zabýváme 1. pol 20. století, převážně pak 2. sv. válkou. Tématicky se zaměříme na židovskou genocidu, ale i na otázky xenofobie a rasismu obecně přítomné i po válce s citelným přesahem do dnešních dní.

Inspirací nám bude nejenom životní příběh Hany Tvrdské, která byla ve svém věku dospívající dívky transportována z Českých Budějovic do Osvětimi, ale i dalšími pamětníky násilných odsunů během války i po ní. Společně navštívíme českobudějovický židovský hřbitov a ulice Českých Budějovic, ve kterých jsou symbolicky položeny tzv. Kameny zmizelých.

Kroužky už jedou!

29. 9. 2020

V úterý 29. září 2020 se rozjel v pořadí třetí semestr divadelních kroužků Paměti národa. Letos na podzim se za příběhy 20. století vydává na 130 dětí. S radostí se potkali ti, co s námi pokračují a uvítali jsme i řadu nových účastníků. Vydáme se společně po stopách odbojářů, letců i obyčejných lidí, kterým život výrazně ovlivnila období totalit. V Praze kroužky odstartovaly při divadle Na Jezerce, Pod Palmovkou, v Kaštanu a v Divadle v Dlouhé. Nově se mladí divadelníci setkali i v Ostravě, Olomouci, Pardubicích, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Klatovech a v Plané. Chceme, aby kroužky byly otevřené všem, a tak nás těší fakt, že se od září zapojily i děti z dětských domovů v Olomouci, Pardubicích a Holicích. Těšíme se na veřejná vystoupení, kterými v lednu zakončí svou společnou práci.