Kulturní středisko Médium

Adresa:
Jana Masaryka 605, Hradec Králové

  • čtvrtek 16:30–18:00

Pod vedením:
Petr Vrběcký, Zuzana Rainová

  • Petr Vrběcký, herec, absolvent Jamu Brno. V současné době pracuje jako zdravotní klaun pro stejnojmennou organizaci, věnuje se realizaci výukových workshopů pro základní a střední školy v rámci projektů Paměť národa a učí na VOŠ HK pro sluchově postižené.
  • Zuzana Rainová, studentka Katedry autorské tvorby a pedagogiky (DAMU) a Konzervatoře Pardubice (klasický zpěv). Učitelka sólového zpěvu v ZUŠ Přelouč a volnočasových aktivit v DDM Beta Pardubice.

PŘIPRAVUJEME OD ÚNORA 2021!
Na divadelních kroužcích zkusíme společně divadelními prostředky vyprávět příběh, který čerpá z míst a událostí odehrávajících se v roce 1944 v protektorátním Hradci Králové , kdy byl v jeho okolí uskutečněn výsadek z Anglie pod krycím jménem Barium. Skupina výsadkářů navázala vztah s odbojáři v Hradci Králové a jedním z odbojářů byl i tatínek paní Věry Nývltové. Díky setkání s touto energickou dámou, pamětnicí a rodačkou z Hradce Králové, se bude před studenty odvíjet barvitý příběh oněch nebezpečných dnů, viděných očima školačky. Projdeme společně místa kde se výsadkáři ukrývali a zmapujeme pohyb jejich vysílačky. Příběh paní Nývltové je uchován ve sbírce Paměti národa a bude nám sloužit jako dějová osa příběhu.

S finanční podporou města Hradec Králové