Skryté stopy / Hidden Tracks

V Německu mladí divadelníci společně tvořili v divadelním vlaku.

V projektu „Skryté stopy“ mladí lidé vyhledávali hudbu a písně, které se pomalu vytrácí z povědomí. Skrze setkání s pamětníky a spolky lidových tanců a písní sbírali „staré“ písně a rozvíjeli své vlastní interpretace tradiční hudby skrze divadlo a tanec. Týmy pracovaly od září do listopadu 2019 pod vedením lektorů ve svých domovinách. Česká část představení vyšla z příběhů XX. století, jak jsou ukryty v písních reflektujících klíčové momenty naší nedávné historie, jako jsou např. písně Karla Kryla a Bohdana Mikoláška.

Mladí čeští, estonští a němečtí divadelníci a hudebníci spolupracovali na společném představení pod vedením mezinárodního týmu lektorů, který tvořili divadelní režisérka Tamara Pomoriški, hudebník a profesor tallinské konzervatoře Siim Aimla a vedoucí divadla Das Letze Kleinod Juliane Lenssen.

Účastníci se v období od 23. února do 1. března 2020 sešli v německém Schiffdorf-Geestenseth, kde stojí divadelní vlak Ozeanblauer Zug divadla Das Letzte Kleinod. Všichni účastníci a lektoři společně ve vlaku bydleli, tvořili a připravovali vystoupení.

Představení mělo premiéru v sobotu 29. února 2020 a bylo prezentováno veřejnosti.

V týdnu od 28. dubna do 3. května 2020 měli estonští a němečtí účastníci navštívit českou mládež v Praze. Kvůli mimořádné situaci kolem onemocnění COVID-19 se mládež setkávala a tvořila pouze online. Jejich karanténní práce byla 2. května 2020 k vidění živě na internetu.

foto: Juliane Lenssen a Guido Bosua

Projekt vznikl za podpory: