Kinonekino

Adresa:
Kinonekino, Infocentrum Planá, nám. Svobody 56 348 15 Planá

  • víkendy - jednou za 14 dní

Pod vedením:
Gabriela Berková

  • Gabriela Berková herečka, vedoucí divadelního spolku Kosáci, lektor workshopu Příběhy našich sousedů

Na divadelním kroužku Post Bellum budeme s dětmi pátrat po žijících pamětnících našeho kraje, kteří by nám mohli vyprávět své zážitky z období 50.-80.let 20.století. Budeme pořádat výlety na místa, o kterých budeme hovořit a osobně se setkáme s pamětníky. Na základě jejich vzpomínek připravíme krátké multižánrové divadelní představení. Kroužek je otevřen nejen dětem se zájmem o dramatické umění, ale i těm, co mají rády historii, rádi píší či kreslí.

Podzimní semestr ukončen!

25. 2. 2021


Ve čtvrtek 18. února jsme ukončili prodloužený třetí semestr divadelních kroužků. Společná setkávání přešla postupně do režimu online, s výjimkou prosince, kdy jsme se vydali na adventní procházky po Místech Paměti národa.

Začali jsme se věnovat rozhlasovému zpracování pamětnických příběhů a našimi výstupy byly tentokrát rozhlasové hry či podcasty na témata spojená s moderními dějinami, např. zkušenosti dětí odbojářů, železná opona či romský holokaust. Účastníky kroužků velmi těšilo hledat možnosti zvukové podoby svých vybraných příběhů, a tak už vyhlížíme jarní semestr, který se na tento způsob práce zaměří.

Kroužky už jedou!

29. 9. 2020

V úterý 29. září 2020 se rozjel v pořadí třetí semestr divadelních kroužků Paměti národa. Letos na podzim se za příběhy 20. století vydává na 130 dětí. S radostí se potkali ti, co s námi pokračují a uvítali jsme i řadu nových účastníků. Vydáme se společně po stopách odbojářů, letců i obyčejných lidí, kterým život výrazně ovlivnila období totalit. V Praze kroužky odstartovaly při divadle Na Jezerce, Pod Palmovkou, v Kaštanu a v Divadle v Dlouhé. Nově se mladí divadelníci setkali i v Ostravě, Olomouci, Pardubicích, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Klatovech a v Plané. Chceme, aby kroužky byly otevřené všem, a tak nás těší fakt, že se od září zapojily i děti z dětských domovů v Olomouci, Pardubicích a Holicích. Těšíme se na veřejná vystoupení, kterými v lednu zakončí svou společnou práci.