Divadlo Alfa

Adresa:
Divadlo Alfa, Rokycanská 7, 312 00 Plzeň

  • pondělí 17:00–18:30

Pod vedením:
Marcela Švejdová

  • Marcela se narodila v Plzni do divadelní a hudebnické rodiny. Přestože ji doma od kumštu, jak to bývá, zrazovali, k herectví i muzice si cestu našla. Věnuje se především divadelní tvorbě pro děti, spolupracuje s různými soubory a divadly v Plzni a v Praze, podílí se na rozličných uměleckých projektech jako lektor. Má zkušenosti s filmovou a televizní tvorbou, rozhlasem a moderováním. Věnuje se také divadelní improvizaci.V současné době studuje na Západočeské univerzitě mimoškolní a předškolní pedagogiku a průběžně si rozšiřuje své umělecké vzdělání.

„Ti na zemi nás rozeznávají podle perleťově bílého chvostu, který za sebou táhne letoun, když letí ve velké výši, jako nevěsta závoj.“ Antoine de Saint-Exupéry (z knihy Válečný pilot) — Létání fascinuje lidstvo snad odjakživa. Létání jako sen. Létání jako projev svobody. Letectví jako prostředek boje za svobodu. Objevme společně příběhy letců z Plzně a okolí. Příběhy válečných pilotů, které v sobě mohou spojovat chlapskost boje i dívčí něhu, hlavu v oblacích i nohy na zemi. Necháme se inspirovat např. almanachy Aeroklubu Letkov, vydáme se nejen přímo na letkovské letiště, ale také do ulic, kde dodnes můžeme najít stopy těchto příběhů…

Kroužky už jedou!

29. 9. 2020

V úterý 29. září 2020 se rozjel v pořadí třetí semestr divadelních kroužků Paměti národa. Letos na podzim se za příběhy 20. století vydává na 130 dětí. S radostí se potkali ti, co s námi pokračují a uvítali jsme i řadu nových účastníků. Vydáme se společně po stopách odbojářů, letců i obyčejných lidí, kterým život výrazně ovlivnila období totalit. V Praze kroužky odstartovaly při divadle Na Jezerce, Pod Palmovkou, v Kaštanu a v Divadle v Dlouhé. Nově se mladí divadelníci setkali i v Ostravě, Olomouci, Pardubicích, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Klatovech a v Plané. Chceme, aby kroužky byly otevřené všem, a tak nás těší fakt, že se od září zapojily i děti z dětských domovů v Olomouci, Pardubicích a Holicích. Těšíme se na veřejná vystoupení, kterými v lednu zakončí svou společnou práci.