KC Kaštan – Scéna Unijazzu

Adresa:
Bělohorská 201, 169 00 Praha 6-Břevnov

  • čtvrtek 16:00–17:30

Pod vedením:
Zuzana Burdová

Tématem prvního pololetí 2019/20 byla Protektorátní Praha, oživení městských částí, ve kterých zkoušíme. Pod vedením lektorek děti pátraly po příbězích z válečného období, které se odehrávaly v bezprostřední blízkosti divadel. Výchozím materiálem byla kniha Jiřího Padevěta „Praha protektorátní“ a rovněž sbírka Paměť národa.

Tématem druhého pololetí 2019/20 byl Socialismus a moje rodina. Na kroužcích nás navštívili babičky, dědečkové a rodiče, kteří zlomovými okamžiky 20. století procházeli na vlastní kůži. Dne 5. března 2020 mezi nás v Kaštanu přišel čestný předseda sdružení Unijazz Čestmír Huňát, který vyprávěl o podmínkách v kultuře za socialismu, o domovních prohlídkách a soudním procesu se členy Jazzové sekce v roce 1986. Navštívila nás také paní výtvarnice Michaela Bartoňová s vyprávěním nejen o srpnu 1968. Děkujeme za návštěvu!

Pokud Vás naše nabídka zaujala, přidejte se k nám! Vyplňte prosím předběžnou přihlášku vpravo nahoře. Těšíme se na Vás!

Kroužky se konají s podporou MČ Praha 6.
Za fotografie děkujeme Xénii Dobrovské.

Setkání nových divadelních lektorů

30. 6. 2020

Rozšiřujeme se! V prostorách společnosti Post Bellum se uskutečnilo setkání divadelních lektorů, kteří jsou připraveni převzít vedení kroužků v regionech a v Praze. Těšíme se, že metodiku našeho divadla budou šířit dál a obohatí ji o vlastní tvůrčí přístup. Přejeme příjemnou tvorbu!

Začínáme v září

24. 6. 2020

Scházíme se pravidelně jednou týdně v odpoledních hodinách. V každém pololetí proběhne patnáct setkání. Těšíme se na vás!