Divadlo Na Jezerce

Adresa:
Na Jezerce 1451/2a, 140 00 Praha 4-Nusle

  • úterý 16:00–17:30

Pod vedením:
Dominika Prokopová

  • kurzovné: 2 500 Kč / semestr
  • počet dětí: 10–15

Tématem prvního pololetí 2019/20 byla Protektorátní Praha, oživení městských částí, ve kterých zkoušíme. Pod vedením lektorek děti pátraly po příbězích z válečného období, které se odehrávaly v bezprostřední blízkosti divadel. Výchozím materiálem byla kniha Jiřího Padevěta „Praha protektorátní“ a rovněž sbírka Paměť národa. Mladší skupinu zajímalo, jak prožívaly válku děti z Jezerky a okolí, a to se také stalo základním tématem jejich vystoupení. Skupina starších vyprávěla příběh Jaroslavy Křupalové, nejmladší účastnice Pražského povstání. Jaroslava Křupalová byla hostem představení.

Tématem druhého pololetí 2019/20 byl Socialismus a moje rodina. Na kroužcích nás navštívili babičky, dědečkové a rodiče, kteří zlomovými okamžiky 20. století procházeli na vlastní kůži. Za krásné vyprávění nejen o srpnu 1968 děkujeme Michaele Bartoňové.

Pokud Vás naše nabídka zaujala, vyplňte prosím předběžnou přihlášku vpravo nahoře. Těšíme se na Vás!

Kroužky se konají s podporou MČ Praha 4.

Setkání nových divadelních lektorů

30. 6. 2020

Rozšiřujeme se! V prostorách společnosti Post Bellum se uskutečnilo setkání divadelních lektorů, kteří jsou připraveni převzít vedení kroužků v regionech a v Praze. Těšíme se, že metodiku našeho divadla budou šířit dál a obohatí ji o vlastní tvůrčí přístup. Přejeme příjemnou tvorbu!

Začínáme v září

24. 6. 2020

Scházíme se pravidelně jednou týdně v odpoledních hodinách. V každém pololetí proběhne patnáct setkání. Těšíme se na vás!