Divadlo pod Palmovkou

Adresa:
Zenklova 566, 180 00 Praha 8-Libeň

  • středa 16:00–17:30

Pod vedením:
Viktorie Šimůnková

  • Viktorie Šimůnková, lektorka, hudebnice a divadelnice. Miluje umění a kulturu, kterou studuje na Filozofické fakultě v Brně. Zpívá a hraje v kapele, sboru i muzikálu. Ráda se potkává s lidmi a vede s nimi zajímavé debaty. ,,Práce s dětmi je pro mě vždy naplňující, protože děti jsou kreativní studnice nápadů a vždycky se od nich můžu něco nového naučit.

V pražském divadelním kroužku Paměti národa se společně podíváme do doby před pádem železné opony. Společně se vydáme za příběhy lidí, kteří v minulém století chtěli žít svobodně, chtěli se svobodně vzdělávat a cestovat, a proto ze své rodné země utekli, nelegálním a často velmi bizarním způsobem. Budeme si hrát, povídat, cestovat, tvořit a u toho se dobře bavit. Těším se na Vás!

Kroužky se konají s podporou MČ Praha 8.
foto: Tomáš Cindr a Barbora Žentelová

Kroužky už jedou!

29. 9. 2020

V úterý 29. září 2020 se rozjel v pořadí třetí semestr divadelních kroužků Paměti národa. Letos na podzim se za příběhy 20. století vydává na 130 dětí. S radostí se potkali ti, co s námi pokračují a uvítali jsme i řadu nových účastníků. Vydáme se společně po stopách odbojářů, letců i obyčejných lidí, kterým život výrazně ovlivnila období totalit. V Praze kroužky odstartovaly při divadle Na Jezerce, Pod Palmovkou, v Kaštanu a v Divadle v Dlouhé. Nově se mladí divadelníci setkali i v Ostravě, Olomouci, Pardubicích, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Klatovech a v Plané. Chceme, aby kroužky byly otevřené všem, a tak nás těší fakt, že se od září zapojily i děti z dětských domovů v Olomouci, Pardubicích a Holicích. Těšíme se na veřejná vystoupení, kterými v lednu zakončí svou společnou práci.

Setkání nových divadelních lektorů

30. 6. 2020

Rozšiřujeme se! V prostorách společnosti Post Bellum se uskutečnilo setkání divadelních lektorů, kteří jsou připraveni převzít vedení kroužků v regionech a v Praze. Těšíme se, že metodiku našeho divadla budou šířit dál a obohatí ji o vlastní tvůrčí přístup. Přejeme příjemnou tvorbu!

Začínáme v září

24. 6. 2020

Scházíme se pravidelně jednou týdně v odpoledních hodinách. V každém pololetí proběhne patnáct setkání. Těšíme se na vás!