Tamara Pomoriški
Tamara Pomoriškiumělecká vedoucí Divadla Paměti národa
Tamara Pomoriški je režisérka, dramatička a umělecká vedoucí Divadla Paměti národa. Vystudovala divadelní režii na DAMU v Praze a specializuje se na divadelní tvorbu s mládeží a na zpracování historických témat. Je autorkou několika rozhlasových her a inscenací, které byly uvedeny v různých pořadech Českého rozhlasu a divadlech v České republice i v zahraničí.
Štěpánka Proučilová
Štěpánka Proučilová koordinátorka Divadla Paměti národa
Štěpánka Proučilová vystudovala sociální antropologii na Univerzitě Pardubice a nejrůznější cesty ji zavedly do Post Bellum, kde koordinuje vzdělávací aktivity mezi něž patří akce Divadla Paměti národa nebo Příběhy našich sousedů

Lektoři

Daniela Jirmanová je lektorka divadelního ateliéru v Ostravě. Vystudovala divadelní vědu na Univerzitě Karlově a pracovala jako dramaturgyně v různých ostravských divadlech. Nyní je vedoucí Ateliéru pro divadelní vzdělávání při Národním divadle moravskoslezském.

Tomáš Jirman je lektor divadelního ateliéru v Ostravě. Absolvoval herectví na DAMU a působí jako herec a režisér v Národním divadle moravskoslezském. Spolupracuje také s Českým rozhlasem, kde vytváří literárně-dramatická díla.

Barbora Černochová je lektorka divadelního ateliéru na Praze 7. Má za sebou studium výchovné dramatiky na DAMU a vede literárně-dramatický obor na ZUŠ Klecany. Jako herečka účinkuje v Divadle Minor a ve studiu Damúza. Je také spoluautorkou představení pro nejmenší Divadlo Na kárce.

Alena Skálová je lektorka divadelního ateliéru na Praze 6. Zabývá se výtvarným divadlem a prací s mladými lidmi. Po studiu na DAMU založila v Británii Missing Pages Theatre, kde připravuje autorské a dokumentární inscenace. 

Adéla Horáková je lektorka divadelního ateliéru na Praze 4. Vystudovala teorii a dějiny divadla, filmu a médií na Univerzitě Palackého a mediální studia na Univerzitě Karlově. Realizuje divadelní projekty pro mládež z Česka a Německa v rámci Čojč – Divadelní sítě Čechy Bavorsko. 

Jitka Míčková je lektorka divadelního ateliéru na Praze 8. Vystudovala pedagogickou školu a výchovnou dramatiku na DAMU. Pracuje jako učitelka mateřské školy, autorka vzdělávacích a zážitkových dílen, lektorka a metodička zážitkových workshopů. 

Viktória Pejková je lektorka divadelního ateliéru na Praze 1. Je profesionální herečka a performerka. Je absolventkou JAMU v Brně, oboru činoherního herectví. Působila v divadlech v Brně a Ostravě, kde se podílela na různých inscenacích. 

Kateřina Szopová je lektorka divadelního ateliéru na Praze 11. Vystudovala kulturní dramaturgii v divadelní praxi na Slezské univerzitě v Opavě. Věnuje se profesionálnímu herectví, dabingu, rozhlasové tvorbě a dramatické výchově. 

Kateřina Dojčánová je lektorka divadelního ateliéru v Pardubicích. Vystudovala výchovnou dramatiku na DAMU. Je učitelkou literárně-dramatického oboru na ZUŠ v Holicích. Je také divadelní lektorkou ve Východočeském divadle v Pardubicích. 

Nina Doubková je lektorka divadelního ateliéru v Liberci. Vede kroužky dramatické výchovy pro děti a mládež již dvacet let. Je součástí týmu severočeské pobočky Paměti národa v Liberci, kde se podílí na různých projektech. Vede Divadelní ateliér Liberec a působí jako lektorka workshopů Paměti národa. 

Jana Neduha je lektorka divadelního ateliéru v Hradci Králové. Je absolventkou ateliéru Divadlo a výchova na JAMU a studentkou výchovné dramatiky na DAMU. Pracuje jako vedoucí lektorského oddělení v Divadle Drak, kde se věnuje práci s dětským divákem a divadelní tvorbě s mladými lidmi. Má speciální zálibu nahlížet na svět dětskýma očima.

Klára Fidlerová je lektorka divadelního ateliéru v Hradci Králové. Vystudovala učitelství českého a anglického jazyka na Univerzitě Hradec Králové a dramatickou výchovu na DAMU. Zkušenosti získávala na různých typech škol i v amatérských divadelních souborech.