Tamara Pomoriški
Tamara Pomoriškiumělecká vedoucí Divadla Paměti národa
Tamara Pomoriški je režisérka, dramatička a umělecká vedoucí Divadla Paměti národa. Vystudovala divadelní režii na DAMU v Praze a specializuje se na divadelní tvorbu s mládeží a na zpracování historických témat. Je autorkou několika rozhlasových her a inscenací, které byly uvedeny v různých pořadech Českého rozhlasu a divadlech v České republice i v zahraničí.
Štěpánka Proučilová
Štěpánka Proučilovákoordinátorka Divadla Paměti národa
Štěpánka Proučilová vystudovala sociální antropologii na Univerzitě Pardubice a nejrůznější cesty ji zavedly do Post Bellum, kde koordinuje vzdělávací aktivity mezi něž patří akce Divadla Paměti národa nebo Příběhy našich sousedů
Markéta Kultová
Markéta Kultováprodukční Divadla Paměti národa
Markéta Kultová je divadelní produkční a performerka a právě zakončuje studium Arts managementu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Od produkce alternativního divadla se dostala do Post Bellum, kde zajišťuje divadelní projekty.

Lektoři

Barbora Černochová je lektorka divadelního ateliéru na Praze 7. Má za sebou studium výchovné dramatiky na DAMU a vede literárně-dramatický obor na ZUŠ Klecany. Jako herečka účinkuje v Divadle Minor a ve studiu Damúza. Je také spoluautorkou představení pro nejmenší Divadlo Na kárce.

Josef Doležal je lektorem divadelního ateliéru na Praze 7. Vystudoval obor herectví na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a činoherní režii na DAMU. Kromě činohry režíruje také operní divadlo, působil například v Divadle J. K. Tyla v Plzni a Činoherním studiu v Ústí nad Labem.

Alena Skálová je lektorka divadelního ateliéru na Praze 6. Zabývá se výtvarným divadlem a prací s mladými lidmi. Po studiu na DAMU založila v Británii Missing Pages Theatre, kde připravuje autorské a dokumentární inscenace.

Jitka Míčková je lektorka divadelního ateliéru na Praze 8. Vystudovala pedagogickou školu a výchovnou dramatiku na DAMU. Pracuje jako učitelka mateřské školy, autorka vzdělávacích a zážitkových dílen, lektorka a metodička zážitkových workshopů. 

Lucie Vacovská je lektorka divadelního ateliéru na Praze 4. Vystudovala herectví se zaměřením na autorskou tvorbu a pedagogiku na DAMU. Je zakladatelkou divadelního spolku Jezgrzl, kde působí jako autorka, herečka a performerka. Kromě profesionálního herectví a improvizace se věnuje výuce dialogického jednání s vnitřním partnerem a vede amatérskou divadelní skupinu Degustace.

Kateřina Dojčánová je lektorka divadelního ateliéru na Praze 1 a v Pardubicích. Vystudovala výchovnou dramatiku na DAMU. Je učitelkou literárně-dramatického oboru na ZUŠ v Holicích. Je také divadelní lektorkou ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Zuzana Žalmanová je lektorka divadelního ateliéru v Brně. Je absolventkou ateliéru Divadlo a výchova na JAMU. Vedla divadelní soubor pro středoškoláky a v Divadle Polárka divadelní studia pro nejmenší. Občasně vede divadelní workshopy pro děti a spolupracuje s divadlem Mikro-teatro. Nejbližší jí je loutkové divadlo a hraniční divadelní formy.

Nina Doubková je lektorka divadelního ateliéru v Liberci. Vede kroužky dramatické výchovy pro děti a mládež již dvacet let. Je součástí týmu severočeské pobočky Paměti národa v Liberci, kde se podílí na různých projektech. Vede Divadelní ateliér Liberec a působí jako lektorka workshopů Paměti národa. 

Jana Neduha je lektorka divadelního ateliéru v Hradci Králové. Je absolventkou ateliéru Divadlo a výchova na JAMU a studentkou výchovné dramatiky na DAMU. Pracuje jako vedoucí lektorského oddělení v Divadle Drak, kde se věnuje práci s dětským divákem a divadelní tvorbě s mladými lidmi. Má speciální zálibu nahlížet na svět dětskýma očima.

Klára Fidlerová je lektorka divadelního ateliéru v Hradci Králové. Vystudovala učitelství českého a anglického jazyka na Univerzitě Hradec Králové a dramatickou výchovu na DAMU. Zkušenosti získávala na různých typech škol i v amatérských divadelních souborech.

Jana Jakubíčková vede divadelní ateliér v ZŠ Pivoňka na severním Plzeňsku. Vystudovala speciální pedagogiku a výchovnou dramatiku na DAMU. Od roku 2009 přetvořila s manželem a přáteli barokní pivovar Chříč na sociální firmu zaměstnávající lidi s postižením, v r.2017 založila a vedla ve Chříči inovativní ZŠ Pivoňka, kde od začátku učí drama a vede historické, čtenářské a historické projekty.

Jan Kindl je lektorem divadelního ateliéru v Karlových Varech.