Lidé

 

Tamara Pomoriški

divadelní režisérka, umělecká vedoucí Divadla PN

Tamara vystudovala Akademii múzických umění v Praze na katedře Alternativní a loutkové divadlo a získala magisterský titul v oboru divadelní režie. Více než deset let se věnuje divadelní tvorbě, převážně s mládeží. Dále se věnuje psaní rozhlasových her pro různé pořady Českého rozhlasu. Od roku 2019 zastává pozici umělecké vedoucí v Divadle Paměti národa, které je součástí organizace Post Bellum.

 

Zuzana Burdová

koordinátorka Divadla PN

Zuzana má na starosti komunikaci a provoz. Studovala publicistiku se zaměřením na kulturu a sociální a masovou komunikaci. Vyrůstala v divadelním prostředí a sama se aktivně věnuje divadlu od roku 1997.  Ráda pracuje s dětmi a mladými lidmi různých věkových kategorií a překládá z němčiny. 

 

Tereza Chvátalová

lektorka divadelního kroužku PN v Brně

Tereza je absolventkou Katedry výchovné dramatiky na DAMU, kam ji přivedl celoživotní zájem o divadlo (ale i vzdělávání), pomalu si ani nepamatuje dobu před tím, než se kolem divadla začala točit. Už za studií působila jako učitelka dramatické výchovy na ZUŠ i v DDM, divadelní lektorka v Divadle D21 a lektorka různých příležitostných workshopů (Noc divadel, Vyšehrátky, …). V současné době intenzivněji spolupracuje s HaDivadlem a Divadlem Polárka jako divadelní lektorka. Věnuje se také propojování dramatické výchovy a literatury, převážně pak propagaci čtenářství a možnostem rozvoje čtenářské gramotnosti dramaticko-výchovnými metodami. Rovněž ji zajímá přednes, tvůrčí psaní i loutky – proto má tak blízko k příběhům lidí, míst i věcí, které můžeme v Divadle Paměti národa společně objevovat.

 

Daniela Jirmanová

lektorka divadelního kroužku PN v Ostravě

Daniela vystudovala divadelní vědu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po přestěhování z Prahy do Ostravy pracovala jako divadelní dramaturgyně v Divadelní společnost Petra Bezruče a v Divadle loutek Ostrava. Od září 2020 je vedoucí Ateliéru pro divadelní vzdělávání při Národním divadle moravskoslezském.

 

Tomáš Jirman

lektor divadelního kroužku PN v Ostravě

Tomáš je absolventem Katedry činoherního divadla (obor herectví) na pražské DAMU. Působil v divadlech v Olomouci, Šumperku a od roku 1983 je členem činoherního souboru Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Kromě hraní se věnuje i režii – divadelní a rozhlasové. Jako interpret i režisér pravidelně spolupracuje s ostravským studiem Českého rozhlasu, kde vytvořil velké množství literárně-dramatických děl.

 

Marcela Švejdová

lektorka divadelního kroužku PN v Plzni

Marcela se narodila v Plzni do divadelní a hudebnické rodiny. Přestože ji doma od kumštu, jak to bývá, zrazovali, k herectví i muzice si cestu našla. Věnuje se především divadelní tvorbě pro děti, spolupracuje s různými soubory a divadly v Plzni a v Praze, podílí se na rozličných uměleckých projektech jako lektor. Má zkušenosti s filmovou a televizní tvorbou, rozhlasem a moderováním. Věnuje se také divadelní improvizaci. V současné době studuje na Západočeské univerzitě mimoškolní a předškolní pedagogiku a průběžně si rozšiřuje své umělecké vzdělání.

 

Nika Nováková 

lektorka divadelního kroužku PN na Praze 1 (Divadlo v Dlouhé)

Nika po gymnáziu vystudovala herectví a autorskou tvorbu na konzervatoři Jaroslava Ježka, obor hudebně-dramatický. Autorskou tvorbu dále rozvinula na DAMU, katedře autorské tvorby a pedagogiky. Nyní dokončuje studium na katedře výchovné dramatiky. Dlouhodobě se věnuje pedagogické a divadelní práci s dětmi a mládeží. Je pedagogem Pražské konzervatoře, metodikem oboru dramatická výchova. Působí jako porotkyně recitačních soutěží. Od studií na konzervatoři se věnuje divadelním improvizacím. Je herečkou divadla Kampa.

 

Barbora Černochová

lektorka divadelního kroužku PN na Praze 1 (Divadlo Bez Zábradlí)

Barbora absolvovala DAMU katedru výchovné dramatiky. Od roku 2014 vede literárně-dramatický obor na ZUŠ Klecany. Jako lektorka pracuje v Divadle D21. Jako herečka účinkuje v Divadle Minor a ve studiu Damúza. S kolegyní z DAMU vytvořila autorské představení pro nejmenší pod hlavičkou Divadlo Na kárce. Ve všech těchto sférách se potkává především láska k divadlu a k práci s dětmi a mladými lidmi. 

 

Alena Skálová

lektorka divadelního kroužku PN na Praze 6 (KC Kaštan)

Alena vystudovala pražskou DAMU, literaturu a doplňující pedagogický program na FFUK. Ve své divadelní praxi potom pokračovala v Británii. Metodami autorského a dokumentárního divadla pracovala se skupinami dětí, mladých lidí a dospělých například v Lantern Theatre v Brigtonu, v divadle Arcola v Londýně nebo v Little Angel Theatre. Alenu baví recyklace materiálů a kombinování divadelních technik jako je předmětné divadlo, stínohra, kolážová animace a pohybové divadlo. Ve svých inscenacích často pracuje se sběrem skutečných příběhů. Více o lektorce na www.alenaskalova.com

 

Dominika Prokopová

lektorka divadelního kroužku PN na Praze 4 (Divadlo na Fidlovačce)

Dominika je divadelní lektorka Divadla Lampion v Kladně, lektorka a metodička workshopů Post Bellum, lektorka České filharmonie nebo Divadla Na Fidlovačce, organizátorka Festivalu bloumající veřejnosti HABROVKA.

 

Jitka Míčková

lektorka divadelního kroužku PN na Praze 8 (Divadlo pod Palmovkou)


Jitka vystudovala střední pedagogickou školu a Katedru výchovné dramatiky na DAMU. Metodám výchovné dramatiky a zážitkové pedagogiky se věnuje již řadu let, a to jako učitelka mateřské školy v Praze, autorka vzdělávacích a zážitkových dílen divadla Minor, lektorka a metodička zážitkových workshopů Post Bellum, školitelka lektorů, pedagogů, studentů SŠ a VŠ. Je zakladatelkou a členkou divadla Na háčku zaměřeného na tvorbu pro děti, ve kterém také tyto principy uplatňuje.

 

 

Šimon Pliska

lektor divadelního kroužku PN na Praze 11 (KC Kaštan)

Herec, mim, klaun, absolvent HAMU a animátor pro děti.

Divadlo Paměti národa