Baví vás historie? Zajímáte se o osudy lidí, jejich příběhy a chcete je vyprávět dál ostatním? Máte rádi divadlo, pohyb a tanec? Vyberte si divadelní ateliér nebo dílnu a přidejte se k Divadlu Paměti národa. Poznáte nejen kus historie, ale nové přátele.

Divadelní ateliéry

Hledáte kreativní a smysluplný způsob, jak trávit volný čas? Zapojte se do našich divadelních ateliérů! Nabízíme pravidelná setkání po celé České republice, kde se pod vedením zkušených lektorů dramatické výchovy ponoříte do světa divadla a příběhů. Do ateliérů je možné se přihlásit v průběhu celého roku.

2 semestry / 30 lekcí po 90 minutách / 1 premiéra

Dílny pro mládež

Během letních prázdnin mají všichni zájemci možnost účastnit kreativně-vzdělávací týdenní rezidence, kterou pravidelně nabízíme v rámci příměstského letního tábora. Ty jsou určeny dětem staršího školního věku a mladým lidem. Cílem je poskytnout prostor ke společné tvorbě a seznámení se s vybraným obdobím moderních dějin.

Mezigenerační dílny

Divadlo Pamětí národa nabízí mezigenerační dílny, kde se lidé starší 55 let a studenti středních škol setkávají a spolupracují na divadelní tvorbě založené na skutečných příbězích z 20. století. Účastníci se učí o historii, sdílejí své zkušenosti a názory, a rozvíjejí své herecké a tvůrčí schopnosti. Dílny mohou mít různou formu a délku, a jsou vedené zkušeným lektorem, který účastníky provází celým procesem tvorby divadelního představení. 

Přes plot / Über den Zaun

Mezinárodní divadelní spolupráce mezi Českem a Německem, která se zaměřuje na události roku 1989. Účastníci projektu se v Praze 17.–21. května 2024 a v Německu 21.–25. června 2024 zúčastní workshopů a divadelních zkoušek s cílem vytvořit divadelní performanci o událostech roku 1989. Jazyky projektu jsou čeština, němčina a angličtina. Ukázka závěrečné inscenace se uskuteční 29. září 2024 na Velvyslanectví Německé spolkové republiky v Praze.

Termíny:

  • 17.-21. května 2024: Zkoušky a vývoj scén v Praze.
  • 21.-25. června 2024: Generální zkoušky a premiéra v Stützerbachu v Německu.